Codziennie rodzą się inicjatywy, które mają włączyć przybywających do naszego kraju gości do życia społecznego, ułatwić im dostęp do podejmowania pracy i naukę języka. Nie możemy i nie chcemy jednak zapominać, że dla większości osób obecna sytuacja jest sytuacją tymczasową i to do nich chcemy skierować naszą akcję.

Wiemy, że pośród osób przyjeżdżających do Polski jest wielu nauczycieli, którzy z racji swojego wykształcenia i powołania są najlepiej przygotowani by zapewnić edukację ukraińskich dzieci przebywających w Polsce. Do nich kierujemy prośbę o pomoc i zgłaszanie się do naszej inicjatywy, bo bez nich jej realizacja nie będzie możliwa.

Ukraińskie ministerstwo Edukacji udostępniło na swoich stronach program nauki zdalnej. Daje on realną możliwość kontynuacji nauki, przygotowania do egzaminów czy do matury. Wszystko to kwestia organizacji i współpracy. Razem możemy osiągnąć wiele.

Nasz projekt wymaga koordynacji i współpracy wielu osób – dlatego prosimy o zgłaszanie się wszystkich osób, które mają pomysły jak jeszcze można pomóc czy ulepszyć program:

  • prosimy nauczycieli o zgłaszanie się do prowadzenia zajęć
  • prosimy szkoły i placówki edukacyjne o zgłaszanie gotowości udostępnienia lokali
  • prosimy firmy i osoby prywatne, które chciałyby ofiarować sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć
  • prosimy sponsorów, którzy zechcą sfinansować wynagrodzenia nauczycieli
  • prosimy ubezpieczycieli o zgłaszanie inicjatywy ubezpieczenia dzieci, nauczycieli i sprzętu
  • firmy mogące zapewnić catering

  • podmioty mogące zapewnić transport do placówek

  • wolontariuszy chętnych do skoordynowania działań, pomocy w skonfigurowaniu sprzętu, itp.

Czekamy na Was!

Pamiętajmy też, że ten program, to nie tylko aktywizacja nauczycieli i nauka dla dzieci. Do Polski przyjechały głównie matki z dziećmi. Mężczyźni zostali by bronić ojczyzny. Dlatego utrzymanie rodziny spada w ogromnej ilości przypadków na barki matek, które opiekując się dziećmi nie mogą temu sprostać. Dzięki zorganizowaniu czasu nauki dla dzieci będą mogły skupić się na znalezieniu pracy i czynnemu włączeniu do życia społeczności.

Udostępnij!