Bezpłatnie udostępniamy miejsca przygotowane do nauki zdalnej

dla dzieci, według programu Ukraińskiego Ministerstwa Oświaty i Nauki

Sale wyposażone w sprzęt komputerowy, dostęp do internetu i materiały niezbędne do nauki.

Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele z Ukrainy.

Bezpłatnie udostępniamy miejsca przygotowane do nauki zdalnej dla dzieci, według programu Ukraińskiego Ministerstwa Oświaty i Nauki

Sale wyposażone w sprzęt komputerowy, dostęp do internetu i materiały niezbędne do nauki.

Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele z Ukrainy.

Huk wybuchów, syreny alarmowe, niepewność jutra, strach przed śmiercią – wojna. Troska o siebie i swoje dzieci jest przyczyną ucieczki z własnego kraju. Niesamowite serce okazane uchodźcom przez Polaków, empatia i zaangażowanie, to postawa godna podziwu. Niestety nie wiadomo kiedy to się skończy, ale jedno jest oczywiste, musimy pomagać dalej. Większość uchodźców to matki z dziećmi, których mężowie zostali, by walczyć za ojczyznę. Pomagamy im odnaleźć chociaż odrobinę spokoju i stabilizacji, w tej absurdalnie ciężkiej sytuacji. Okupant próbuje odebrać im kraj, dlatego też staramy się zadbać o ich tożsamość narodową poprzez edukację dzieci według ukraińskiego programu nauczania oraz tworzenie punktów opieki przedszkolnej prowadzonych również przez ukraińskich wychowawców.

Nasza inicjatywa zakłada wsparcie uchodźców na kilku płaszczyznach. Cele, jakie chcemy osiągać to opieka i edukacja dzieci, aktywizacja zawodowa ukraińskich nauczycieli i możliwość podjęcia pracy przez samotne matki w czasie, gdy dziecko jest pod naszą opieką. Tylko dzięki zaangażowaniu darczyńców i wolontariuszy jesteśmy w stanie realizować nasz program pomocowy, który jest wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Nasi podopieczni potrzebują długofalowego wsparcia, dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe, niezbędne do pokrycia kosztów zatrudnienia nauczycieli, zapewnienia materiałów szkolnych dzieciom, ich ubezpieczenia, druku zeszytów ćwiczeń czy też ksero podręczników. Bylibyśmy również wdzięczni za dostarczanie posiłków dla dzieci, kanapek, drożdżówek, musów owocowych i soczków.

Mamy nadzieję, że wspólnie zrobimy wiele dobrego. Zorganizowanie chociaż jednej grupy, to realna pomoc dla trzydziestu dzieci, jednego nauczyciela i trzydziestu matek, które w tym czasie mogą zarabiać na utrzymanie siebie i dziecka. Proszę, pomóżcie nam pomagać.

Zajęcia prowadzone przez Ukraińskich nauczycieli

Spotkania szkolne dla dzieci rodzin, które planują powrót do swojego kraju.

Zajęcia odbywają się codziennie, oprócz weekendów i dni ustawowo wolnych, w salach udostępnianych przez szkoły i placówki edukacyjne. Podczas spotkania, dzieci mają dostęp do komputerów, na których uczestniczą w programie edukacyjnym przygotowanym przez Ukraińskie Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Google. Dzieci otrzymują bezpłatnie materiały niezbędne do nauki, zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, itp. Przez cały czas zajęć dzieci pozostają pod opieką Ukraińskiego nauczyciela – opiekuna, który cały czas służy pomocą przy omawianiu lekcji, rozwiązywaniu zadań, itp.

Wszystkie zajęcia, materiały szkolne oraz ubezpieczenie NNW są dla rodziców BEZPŁATNE.