Udało się! Pierwszego lipca świętowaliśmy otwarcie nowego punktu pomocy w Warszawie przy Placu Europejskim 3. Po 1,5 tygodniowej walce z gipsem, farbą, wałkami, pędzlami i tapetami zakończyliśmy prace przygotowawcze, ustawiliśmy meble, które otrzymaliśmy od kancelarii prawnej Ro-legal, podłączyliśmy sprzęt komputerowy złożony i przygotowany przez Rafała z eko-oddziału BrainGreen z Piotrkowa Trybunalskiego (cały czas realizujemy zbiórkę uszkodzonego, zdekompletowanego sprzętu komputerowego, któremu dajemy nowe życie).

Miejsce przy Placu Europejskim 3 zaczyna pracować pełną parą. Realizujemy w nim przede wszystkim program aktywizacji zawodowej osób z Ukrainy, które znalazły się w trudnej sytuacji.

W punkcie bezpłatnie:

  • udostępniliśmy stanowiska do pracy zdalnej osobom, które mają pracę, ale nie mają warunków do jej wykonywania,
  • prowadzimy zajęcia z języka polskiego i angielskiego stacjonarnie oraz online,
  • pomagamy w poszukiwaniu pracy, napisaniu CV,
  • realizujemy szkolenia zawodowe i kursy ułatwiające znalezienie pracy, kursy obsługi komputera,
  • udzielamy wsparcia prawnego,
  • zapraszamy na konsultacje z psychologiem lub interwentem kryzysowym.

Wszystkie punkty pomocy utrzymujemy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu. Potrzeby są bardzo duże, a sytuacja uchodźców staje się coraz bardziej dramatyczna. Kończy się pomoc mieszkaniowa, darmowa żywność i środki higieny, dlatego staramy się zintensyfikować działania, dzięki którym osoby w trudnej sytuacji szybciej się usamodzielnią. Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

Udostępnij! Podziel się informacją!