KATASTROFA HUMANITARNA I EKOLOGICZNA

Przerwanie zapory wodnej na Dnieprze w Nowej Kachowce jest największą katastrofą ekologiczną i humanitarną naszych czasów. Mimo, że na tę chwilę nie są jeszcze znane skutki tej katastrofy, nie ma podanej liczby ofiar – ludzi, którzy utonęli we własnych domach, zwierząt domowych oraz zamieszkujących dziko tereny, które obecnie znalazły się pod wodą, jedno jest oczywiste. Trzeba działać wyjątkowo szybko.

POTRZEBNA PILNA POMOC!

Brak dostępu do czystej wody uniemożliwia zachowanie higieny, przygotowanie posiłków, a silnie zanieczyszczona woda, nawet jak jej stan się obniży, będzie źródłem wielu chorób. Wraz z wodą spływają wymyte cmentarze, wysypiska śmieci, chemikalia, oleje, padłe zwierzęta, itp. Aż ciężko sobie wyobrazić jak wielką tragedią jest ta sytuacja dla ludzi, którzy przeżyli. Ich domy znajdują się pod wodą lub na terenach silnie skażonych, a ponadto w niedalekiej odległości od linii frontu.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na zakup niezbędnych produktów oraz o przekazywanie darowizn rzeczowych. Każdego dnia otrzymujemy informacje o bieżących potrzebach, dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt: hello@braingreen.org

  • Środki czystości (mydła, szampony, proszek/płyn do prania, podpaski, pieluchy)

  • Żywność długoterminowa gotowa do spożycia, konserwy, kasze, ciastka, batony energetyczne, kawa, herbata, jedzenie dla dzieci i niemowląt.

  • Środki przeciwbólowe, opatrunkowe, plastry, bandaże, płyny odkażające (octenisept, itp.), preparaty przeciwgrzybiczne.

Przekaż darowiznę na sfinansowanie zakupów

Numer BIC/ SWIFT dla przelewów walutowych: BREXPLPWMBK

Numer konta: mBank SA

PLN:  39 1140 2004 0000 3102 8232 7812

USD:   PL02 1140 2004 0000 3112 1566 2381

EURO:   PL76 1140 2004 0000 3512 1566 2405

GPB:   PL10 1140 2004 0000 3912 1566 2427

Tytułem: Darowizna na pomoc ofiarom powodzi po wysadzeniu zapory w Kachowce

Organizujemy również transporty z pomocą humanitarną lub wspieramy transporty zaprzyjaźnionych organizacji. Bardzo wnikliwie analizujemy zgłaszane z terenów Ukrainy zapotrzebowanie. Dostarczane przez nas produkty trafiają zawsze do osób potrzebujących. Przez ostatni rok z naszych magazynów wyjechało kilkadziesiąt transportów, przeważnie do miejsc z dużą ilością przesiedleńców wewnętrznych oraz na linię frontu. Dostarczyliśmy zimą kilka ton ciepłej odzieży oraz żywności dla ludności cywilnej, kilkaset par obuwia dla wojska (dostawy bezpośrednio dla żołnierzy na linii frontu), odzież wojskową, bieliznę, środki czystości, itp. Po tragicznym trzęsieniu ziemi, do którego doszło 6 lutego 2023 roku w okolicach granicy Turcji z Syrią, dostarczaliśmy środki do dezynfekcji oraz materiały opatrunkowe.

Bądźmy w kontakcie, dołącz do newslettera.

wysyłamy jedynie istotne informacje dotyczące naszej działalności.