Rozwiążmy ten problem.

Znaczenie skuteczniejszym rozwiązaniem niż recykling, jest ograniczanie ilości plastikowych śmieci. Z kolei woda z kranu jest smaczna, czysta i bezpieczna. Przekonuje się o tym coraz więcej ludzi. Ponadto ma niewątpliwą przewagę nad wodą w butelkach plastikowych – ekologiczną i ekonomiczną. Produkcja jednorazowej butelki plastikowej emituje do atmosfery 0,5 kg dwutlenku węgla i zużywa 26l wody, a to dopiero początek jej negatywnego wpływu na środowisko.

Zmniejszasz swój wkład w zanieczyszczenie środowiska!

Bottle challenge to przyjazny sposób na ograniczenie konieczności zakupu wody w plastiku, oraz wsparcie proekologicznej działalności Fundacji BrainGreen.

Jak wygląda to w praktyce?

Zamawiasz swój elegancki, trwały bidon termiczny, na którym znajduje się kod QR, dzięki któremu kontrolujesz, ile dzięki Tobie mniej plastiku zostanie dla przyszłych pokoleń.

Wraz z partnerami tworzymy mapę punktów, w których bezpłatnie można napełnić własny bidon pyszną, schłodzoną wodą. Wystarczy skorzystać z aplikacji lub wejść na stronę: Mapa punktów BottleChallenge, aby zamiast sklepu z wodą w plastiku znaleźć najbliższego partnera, który bezpłatnie uzupełni bidon wodą. Dzięki temu nie musisz już kupować kolejnej jednorazowej plastikowej butelki, gdy zachce Ci się pić.

Czy wiesz że dwuosobowe gospodarstwo może zużyć nawet 700 butelek plastikowych rocznie?