W ramach BottleChallenge lokale gastronomiczne zaangażowały się w walkę z problemem jednorazowych butelek plastikowych. Teraz oferują bezpłatnie napełnianie wielokrotnego użytku butelek i bidonów wodą pitną.

Dzięki prostej aplikacji mobilnej, wystarczy wyszukać najbliższy lokal na mapie, zatankować swoją butelkę, a następnie zeskanować udostępniony w lokalu kod QR. Za każde uzupełnienie bidonu zbieramy punkty, które nie tylko pozwalają nam śledzić ilość oszczędzonego plastiku, ale także mogą być wymienione na atrakcyjne kupony rabatowe w restauracjach i kawiarniach. Dzięki temu, im bardziej aktywnie dbamy o środowisko, tym cenniejsze nagrody możemy otrzymać. To doskonały sposób na motywowanie do proekologicznych działań i nagradzanie za zaangażowanie!

Troska o naszą planetę jest ważna i na szczęście staje się dla wielu coraz bardziej istotna i popularna. Choć wiele inicjatyw, takich jak np. sprzątanie lasów, przyczynia się do poprawy wizualnej naszego otoczenia, zebrane odpady nie znikną i w końcu muszą zostać gdzieś przetransportowane, co często prowadzi do zanieczyszczenia innych obszarów. Słusznym, prawdziwym i jedynym rozwiązaniem problemu jest zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, zwłaszcza plastikowych – i właśnie to realizuje BottleChallenge.

mapa punktów Bottle Challenge

Dla zmiany.

Projekt Bottle Challenge to ograniczenie plastikowych śmieci. Działa dzięki Wam – użytkownikom, którzy zmienili plastikowe jednorazówki na wielorazowe bidony i lokalom gastronomicznym, które zapewniają dostęp do wody bez plastikowego opakowania. Każdego dnia jest nas coraz więcej, z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia.

udostępnij na:
Aplikacja

Zobacz, zacznij korzystać i dbaj o środowisko

Dołącz lokal do Bottle Challenge

Dzięki temu będzie mniej odpadów z plastiku.

Wspieram projekt

Bottle Challenge jest darmowy, ale koszty jego utrzymania są duże. Dziękujemy za wsparcie.

Wolontariat

Dzięki Bottle Challenge ograniczmy ilość śmieci, Dzięki Twojej pomocy zrobimy więcej!

Jak działa aplikacja Bottle Challenge.

Cel: Zmniejszenie Ilości plastikowych odpadów

Aplikacja BottleChallenge została stworzona z myślą o ochronie środowiska poprzez redukcję ilości jednorazowych plastikowych butelek. Jej głównym celem jest zachęcenie użytkowników do korzystania z wielorazowych butelek i bidonów, oferując łatwy dostęp do punktów, w których można je za darmo napełnić wodą.

Bottle Challenge

Wiele korzyści.

Zamiast kupować wodę w jednorazowym opakowaniu ułatwiamy bezpłatny dostęp do wody pitnej w lokalach gastronomicznych. Wystarczy zmiana nawyków – używajmy bidonów i wielorazowych butelek.             

Zalety BottleChallenge:

  • Ekonomicznie
    Woda dostępna jest za darmo.
  • Wygoda
    Duża dostępność. Każdego dnia dołączają do BottleChallenge lokale gastronomiczne z całej Europy.

Program motywujący
Za korzystanie z BottleChallenge użytkownik zbiera punkty, które może wymienić na nagrody.